fetysz stóp, stopy, stópki, sexowne stopy - polskienudeski.pl

Fetysz stóp – Czym jest fetysz stóp i jak go zaspokoić?

SPIS TREŚCI

Ludzie są różni. Jednych podniecają romantyczne wieczory, a inni wolą ostry seks w aucie. Każdy z nas lubi w łóżku coś innego. Każdy ma też inny gust dotyczący wyglądu partnera…a także jego części ciała. Jedni wolą piersi, inni pośladki. Jeszcze inni lubią jedno i drugie. Są też tacy, którzy kochają dosyć nietypową część ciała – stopy. Dziwne? Niekoniecznie, bo takich osób jest więcej, niż myślisz. Może Ty też lubisz stopy? A może Twój partner lub partnerka mają taki fetysz? Dowiedz się, czym jest fetysz stóp i odkryj sposoby na zaspokojenie fetyszysty lub fetyszystki.

Co to jest fetysz stóp?

Fetysz stóp, nazywany też podofilią, to jeden z najpopularniejszych fetyszy. Polega on na czerpaniu satysfakcji seksualnej poprzez kontakt ze stopami partnera lub partnerki. Najczęściej dotyczy on mężczyzn. Fetysz stóp u kobiet to rzadsze zjawisko, ale to nie oznacza, że nie występuje wcale. Ciężko dokładnie określić, jak dużo osób ma upodobania dotyczące stópek. Dlaczego? Ponieważ podofilia może objawiać się na wiele sposobów.

Jedni lubią dotykać stóp, inni tylko oglądać. Niektórych też podniecają jedynie stopy w rajstopach albo zakolanówkach. Można więc założyć, że jakakolwiek fascynacja stopami jest powiązana z tym fetyszem. Dotyczy to obu płci oraz osób w każdym wieku – nie ma wyjątków.

reklama serwisu Polskie Nudeski, wymieniaj się nudesami za darmo

Czy da się wyleczyć fetysz stóp?

Wiesz już, na czym polega fetysz stóp. Pytanie brzmi, czy da się go pozbyć? Na pewno nie będzie to łatwe, bo nasze upodobania kształtują się w głowie i zazwyczaj nie mamy na nie wpływu. To zupełnie tak, jak preferencje dotyczące koloru włosów. Jedni wolą ciemne, a inni jasne.

Jeżeli jednak fetysz stópek jest wyjątkowo uciążliwy, warto rozważyć wizytę u psychologa lub seksuologa. Wykwalifikowana osoba pomoże nam rozwiązać problem albo chociaż podejść do niego z innej strony. Jeżeli czujemy, że mamy problem w życiu erotycznym – niekoniecznie trzeba szukać rozwiązania na własną rękę.

Jak zaspokoić fetysz stóp?

Sprawa wydaje się prosta, przecież wystarczy kontakt ze stopami. Jeżeli nasz fetysz ogranicza się jedynie do potrzeby oglądania, to nie ma większego problemu. Nie bez przyczyny ludzie, szukając porno podczas masturbacji, wpisują w wyszukiwarkę hasła „fetysz stóp filmy” albo „sexowne stopy”. Wystarczy tylko patrzeć na stopy i daje nam to wystarczającą satysfakcję. A jeśli potrzebujemy czegoś więcej?

Jeżeli faktycznie potrzebujemy fizycznego kontaktu ze stopami, to może być nieco trudniej. Nie chodzi tutaj o brak partnera, tylko o brak akceptacji ze strony partnera. Co, jeśli nasz partner wstydzi się udostępnić swoje stopy? Albo uważa, że fetysz stóp to coś dziwnego? W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie rozmowa.

Istnieje szansa, że nasz partner nie ma pojęcia, co to fetysz stóp. Jeśli partner lub partnerka nie uważają stóp za atrakcyjną część ciała, to ciężko będzie im zrozumieć potrzeby fetyszysty. Jakie jest rozwiązanie? Na pewno rozmowa! Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach, aby porozmawiać z partnerem – pomóc może wizyta u seksuologa.

reklama serwisu Polskie Nudeski, wymieniaj się nudesami za darmo

Gdzie poznać osoby, które też lubią stopy?

Chcesz uniknąć problemów z partnerem lub partnerką? W takim razie warto poznać kogoś, kto też lubi stopy. To może wydawać Ci się dziwne, ale w internecie znajdziesz grupy skupiające fetyszystów stóp. Gdzie? Chociażby na Facebooku! Jeśli wpiszesz w wyszukiwarce „fani stópek” czy „kobiece stopy”, to z pewnością znajdziesz grupę dla siebie.

Możesz także dołączyć do portalu, takiego jak Polskie Nudeski. Na portalach erotycznych znajdziesz całą masę ludzi mających różne fetysze. Skoro fetysz stóp jest jednym z najpopularniejszych, to będzie dość łatwe zadanie. Zarejestruj się już dzisiaj całkowicie za darmo i znajdź partnera lub partnerkę dla siebie.

Fetyszysta a seks

Czy znasz sposoby na zaspokajanie fetyszu stóp podczas stosunku? Istnieje wiele momentów, w których można włączyć do akcji swoje stopy. Kiedy? Sprawdźmy!

Gra wstępna

Oczywiście podczas gry wstępnej będzie to najłatwiejsze. Oprócz całowania ust i szyi partnera lub partnerki możemy trochę uwagi poświęcić stopom. Je również można dotykać, całować czy trzymać – co także będzie ciekawym doznaniem. Elementem gry wstępnej może być także masaż stóp, który dostarczy wiele przyjemności. Stópki partnerki lub partnera z pewnością będą zachwycone.

Podczas seksu

Mam fetysz stóp, czy mogę zaspokoić go podczas seksu? Tak, a najlepszym przykładem jest footjob. To zachowanie seksualne polegające na stymulacji okolic intymnych partnera przy pomocy stóp. Najczęściej polega to na wsuwaniu penisa między damskie stopy – przypomina to po prostu zaspokajanie z wykorzystaniem ręki. Mężczyzna może też przy pomocy swoich stóp zaspokoić kobietę, jednak jest to rzadziej spotykana praktyka.

reklama serwisu Polskie Nudeski, wymieniaj się nudesami za darmo

Czy upodobania związane ze stopami są czymś złym?

Fetyszyści mogą mieć poczucie, że ich pragnienia i potrzeby są czymś złym. Wcale tak nie jest! To normalne, że niektórzy stawiają sobie stopy kobiet lub mężczyzn za obiekt westchnień. Są oczywiście naukowe teorie próbujące wyjaśnić powstawanie fetyszu stóp. Czy to faktycznie ważne? Najważniejsze jest, aby czerpać ze swojego życia seksualnego 100% satysfakcji.

Jeśli nasze zachowania są akceptowane przez partnera, to nie powinniśmy wstydzić się nietypowych upodobań. Jeżeli natomiast nasz partner ma z tym problem, to tak jak wspomnieliśmy wyżej – warto o tym porozmawiać. Dążenie do zaspokojenia siebie i swojego partnera z pewnością pozytywnie wpłynie na związek i pozwoli cieszyć się seksem.

Dodaj komentarz